Náš příběh

Náš příběh začal jak jinak než skleničkou vína, která později přerostla v nápad otevřít si vlastní vinotéku. Nejprve jsme se vydali objevovat všemožná vinařství jižní Moravy, ochutnávat tamní vína a navazovat přátelství s vinaři; hlavně díky nim se nám podařilo přivést náš sen v realitu. Od té doby vozíme do pražských Malešic to nejlepší, co jsme již okusili z vinic jižní Moravy, Itálie, Portugalska a dalších koutů světa.

naše vize

Jsme mladí a plní entuziasmu; chceme růst společně s oborem vinařství a pro své zákazníky objevovat a dovážet unikátní vína, která nejsou běžně k dostání. Zaměřujeme se proto spíše na menší rodinná vinařství, která své vinice obdělávají v souladu s udržitelným vztahem k půdě a vína vyrábějí tradičními metodami bez zbytečných chemických zásahů – náš sortiment se proto nejrychleji rozrůstá především o naturální vína, v nichž vidíme tu správnou cestu.

Ke skvělému vínu patří i skvělá společnost

Rodinné prostředí a přátelská atmosféra – obojí k naší pobočce v Malešicích na Praze 10 neodmyslitelně patří a my s radostí přihlížíme, jak nad dalšími a dalšími skleničkami vznikají další a další příběhy podobně, jako vznikl ten náš.

Nabídku vín neustále rozšiřujeme. V našem sortimentu naleznete jak naturální, tak moderní vína. Ať už pijete bílá, červená, oranžová, rosé či šumivá vína, věříme, že u nás si vybere každý. Kompletní portfolio najdete na našem e-shopu


Po celé ČR vám zásilku doručíme do druhého dne a v Praze to stíháme bleskově do 60 min.

Na zdraví, přátelé

Alex a Karel

NAšE CREW

Karel

Na vinotéce mám nejraději:
Když mohu objevovat nové příležitosti, jak podnik posouvat dál. Aktuálně se věnuji především  rozvoji našeho e-shopu a hledání nových B2B příležitostí.

Nejraději piju: Tomáš Režný, Petr Koráb, Repartido – defacto vše od těchto úžasných vinařů.

Alex

Na vinotéce mám nejraději:
Vinotéku vnímám jako své první dítě a miluji vše, co s ní souvisí. Nejvíce mě baví baví hledat nové možnosti rozvoje, nová vinařství a zlepšovat celý koncept.

Nejraději piju: Především “bublinky” (Prosecco, PÉT-NATy), které jsou zábavné a vždy přinášejí dobrou atmosféru. Z odrůd Chardonnay vyzrálé na dřevě,  Pinot noir, Merlot a Primitivo.

Štěpán

Na vinotéce mám nejraději: The Vinotéka mi dává prostor bavit lidi kolem sebe. Když mi klient řekne: “s tebou se tady vždycky pobavím, zvedneš mi náladu,” moc mě to potěší.

Nejraději piju: Vínečka z vinařství Gala a Herzánovi, zejména odrůdy Sauvignon, Chardonnay a Merlot

Jáchym

Na vinotéce mám nejraději: Když se sejde dobrá parta a přeroste to ve spontánní večírek. 

Nejraději piju: Naturální “oranžády”

Klára

Na vinotéce mám nejraději:
Miluju příležitost být mezi lidmi a dělat jim radost dobrým vínem. 

Nejraději piju:  vína z odrůd Chardonnay a Riesling 

Simon

Na vinotéce mám nejraději: Atmosféru, náš sortiment a samozřejmě zákazníky.

Nejraději piju: Především vína z odrůdy Cabernet Sauvignon.